Novinky

| Ondřej Loučka

Sedm opilců na Tempu, aneb historické vítězství

Po pivní smršti na týmové párty v Budvarce následovala gólová smršť v utkání s Budvarkou, které skončilo historicky nejvyšším vítězství 7Z v poměru 13:1.Tímto výsledkem jsme si zajistili nejen postup do 4.ligy, ale i první místo v tabulce.

BudvarkaByla poklidná adventní neděle roku 2006. Kolem půl třetí se na hřišti Tempa v Praze začíná scházet osazenstvo týmu 7Z. Většina s drobnými následky po nočním týmovém reji v ulicích Dejvic. Předzápasová příprava je tentokráte velmi tichá, v mírném tempu. Občas je slyšet komentáře hráčů, kteří popisují, jaké má noční rej následky.

Utkání probíhalo ve sváteční atmosféře. Již po několika málo minutách je v podstatě o všem důležitém rozhodnulo. Míč si párkrát mezi sebou vymění trojice „tří králů z Betléma“ Kašpar, Kouble a Pšenica a stav je 4:0. Soupeř bojující o udržení v soutěži rázem pochopil, že veškerá snaha je marná a přestal klást větší odpor. Poločas končí za stavu 5:0.

TučňákOvšem ve druhém dějství se nestačím z lavičky divit. Dochází k dlouho očekávanému střídání v týmu. Do branky nastupuje podruhé v sezóně náhradní brankář Martin Kuča a naše brankářská jednička Radek Mališ se posouvá na úplný hrot – a to s jediným cílem – skórovat. I přes veškerou snahu všech spoluhráčů se Radkovi nedaří skórovat (ačkoliv podává velmi kvalitní výkon), ale skóre neustále narůstá. Po několika zmařených šancí, zaznamenává soupeř čestný úspěch a kosmeticky upravuje výsledek. Naše snaha ale neupadá. Za stavu 12:1 se neskutečné stává skutečností. Radek Mališ skóruje do odryté branky a stanovuje konečný výsledek v poměru 13:1.

I přes tuto „předvánoční nadílku“ od 7opilců se náš dnešní soupeř zachraňuje na úkor „vopičáků“ v páté lize a utkání končí ke spokojenosti všech zúčastněných. Tímto končí historická sezóna – stylově, historicky nejvyšším vítězstvím.

Citát z utkání: "Tak to je v pr.... jejich nejhorší hráč si dal našeho nejlepšího" ... hráč Budvarky po tom, co Radek "tučňák" Mališ vyhrává osobní souboj a přihrává do šance.