Novinky

| Radek Mališ

Utáhli jsme šrouby!

V druhém kole jsme napravili naši pošramocenou čest z prvního kola a porazili jsme Šrouby 5:3!

Obranná fázeV siestním čase po nedělním obědě, kdy zpravidla lidé ztěžka vydechují a snaží se strávit pečenou kachnu s třiceti knedlíčkama a výborným červeným zelím jsme sehráli další utkání z podzimní sezóny. Sluníčko se na nás usmívalo, někteří vyvolení se usmívali v autě jiní si zase po dlouhé době vyzkoušeli předhanspaulkovou socku. Samotnému zápasu předcházelo složité jednání klubových špiček s některými hráči, kteří před týdnem nastínili, že určitě budou a nakonec skončili na Moravě a nebo v práci...či bůh ví kde....hlavně že ne v Roxy!!;) To pak džentlmeni, kteří při účasti velkého počtu playerů, uvažovali o setrvání u rodinného krbu, museli narychlo měnit své pevně dohodnuté plány!Ať žijí sokolíci...!;)

KučaDo utkání jsme delegovali šestici hráčů do pole a jednoho brankáře s vanou!;) Ještě před úvodním hvizdem jsme poznali, že pan rozhodčí bude asi profík a že se tedy můžeme plně soustředit na hru. Během zápasu to ještě pro jistotu připomněl Wikimu. Musím říct, že až na pár drobných mušek byl sudí velmi dobrý, kéž bychom podobného ještě párkrát potkali!

Do zápasu jsme vstoupili velmi odpovědně, až jsem špekuloval nad tím, jak že zněla dnešní předzápasová porada, že se náš výkon tolik lišil od toho minulého! Na hřišti jsme předváděli zodpovědný výkon, soupeře jsme poctivě bránili už od jeho rozehrávky. Šrouby nedostávaly prostor k utažení. Naopak jsme se pomocí krátkých přihrávek a dobrého pohybu dostávali do šancí. Netrvalo to dlouho a už místní štamgasti viděli první gól v soupeřově síti, když Sůša využil přesnou přihrávku a nedal brankáři šanci. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho. Wiky vystřelil dalekonosnou střelu, bohužel pro nás trefila Peldovu ruku od které se odrazila přímo k soupeřovým nohám a z rychlého brejku jsme dostali gól. Velmi smůlovatá branka. Naštěstí jsme byli dneska dostatečně psychicky i fyzicky silní a zanedlouho byl soupeřův gólman opět překonán. Hru jsme po celou první půli kontrolovali a přidali jsme ještě dva góly. Nejprve se trefil Wiky a pak po hrubé chybě brankáře Sůša. Naladěni náskokem jsme se těšili na druhou půli.

I v začátku druhé třicetiminutky jsme podali zodpovědný výkon, ale dali jsme zanedlouho pátý gól, když se podruhé v zápase prosadil Wiky, a přispěchala paní laxnost. Přestali jsme běhat a pokrývat Šroubováky. A ti začali přikrášlovat skóre až na stav 5:3. Nebyli daleko od jednobrankového rozdílu. Naštěstí pár šancí nevyužili a my jsme se stačili otřepat. Opět jsme začali běhat a brankové příležitosti přicházeli jak na běžícím páse. Bohužel naši útočníci nedokázali usměrnit své střely do prázdné brány, a tak utkání skončilo 5:3!

Máme první dva body a doufám, že v dalších kolech k nim ještě pěknou dávku přidáme. Pokud budeme hrát stejně dobře jako v první půli, jsem o tom přesvědčen! Takže hurá na Merclíky! Viva 7 Zbabělých!!