Novinky

| Radek Mališ

A ono to jde, a né, že né!!!

Lepší začátek sezóny jsme si přát nemohli!! Ne v úplně optimální sestavě jsme dokázali udržet čisté konto a vstřelit dva góly. Sečteno a podtrženo jsme porazili Blesk VK A 2:0!!!

Už se stalo téměř rituálem, že se nakupily omluvy den před mačosem a pomalu začaly narůstat obavy, jestli se nám podaří dát lidi dohromady. Povedlo se. Sešli jsme se v počtu osmi lidí, dva lidi na střídání tak akorát.

Musím se přiznat, že při pohledu na naši sestavu jsem byl trochu skeptický a vnitřně jsem si říkal, ať hlavně nedostaneme kotel!! To se nestalo!!! Všech osm lidí hned od počátku předvádělo kvalitní práci. Bylo vidět, že všichni přišli na první jarní zápas natěšení, že večer předtím nebyli nikde společensky aktivní (kromě Daweho) a dokonce si s sebou přivedli reprezentační formu!!

Soupeř byl technicky velmi vyspělý, možná nejen technicky.... Ale my jsme zvolili výbornou taktiku, nedávali jsme jim prostor k zakončení, hráli jsme ze zabezpečené obrany a podnikali brejky. Když už se náhodou dostal soupeř do nějaké šance, tak finální fázi nikdy nezvládl. V prvním poločase stojí za zmínku jen to, že bezradný soupeř požádal o výměnu balónu, ale moc mu to nepomohlo, naopak jejich přihrávky ještě častěji končily v autu!!

V druhém poločase byl obrázek hry stejný protivník si přihrával ze strany na stranu a zkoušel projít přes naši bezchybně pracující obranu. Za celou druhou půlku si vytvořil jen jednu pořádnou šanci, kdy přízemní střelou do protipohybu gólmana trefil tyč. To my jsme byli v útoku mnohem efektivnější. První gól vstřelil Jenda Pěstitel po vynikající křížné přihrávce od Pifa. Ale do brány dostal balón silou vůle!! Druhý gól dal Sůša, když brankář si nepochopitelně poodběhl ke vzdálenější tyčce, aby se podíval na Davidovy slušivé a uplé trenýrky!!!

Nejlepším hráčem byl celý tým. Teď nás čeká brouk, tak ho musíme pořádně zašlápnout!!! Viva zbabělí!!!