Novinky

| Martin Kuča

0 bodů ve 2!

Tento článek shrnuje dění v posledních dvou zápasech, jak napovídá název, byli jsme bodově impotentní.

Po osmém kole jsme na druhém místě ztráceli na první Důchodce dva body, navíc s prohrou ze vzájemného zápasu, sestupové starosti jsme šňůrou pěti výher taky neměli, takže nám o moc nešlo a podle toho taky vypadala sestava. Surma v bráně, do pole já, Martin, Honza Řeřicha a Nebi. Viky s Vácou byli kdesi v zácpě a začínali jsme tedy ve čtyřech, navíc Surmu jsem potěšil, že jsem suverénně zapomněl vzít mu rukavice, naštěstí je to tvrdý chlapík a zvládl to i bez nich.

Soupeř se sice snažil yvužít našeho oslabení, ovšem jeho snaha byla dost jalová a jednou jsme měli i slušnou šanci na vedoucí gól, ale nedohodli jsme se s Nebim, kdo půjde pro balón před soupeřovým vápnem a nešel tam nikdo. Po chvíli konečně přikráčeli Váca s Vikym a už jsme nemuseli jen bránit, ale v útoku nám to moc nešlo. Celkově byl první poločas takový nudný a bez nějakých vážnějších šancí.

Druhý poločas pro nás začal nešťastně, soupeř hned z rozehrávky utekl, Martinovi nasadil jesle a sám před Surmou nezaváhal – 0:1. Inkasovaný gól nás bohužel nenakopl a my jsme v útoku předváděli stejně jalovou hru jako v prvním poločase, k vidění byla akorát spousta pokažených přihrávek a nepodařených kliček. Soupeř byl navíc celý zápas důraznější, bojoval jako lvi, a první u všech balónů, nám se vůbec nedařilo podržet balón. Trochu to klapalo alespoň v obraně, díky ní a Surmovým výborným zákrokům jsme se dlouho drželi na dohled, než jsme inkasovali podruhé, odražený míč před vápnem soupeř bez problémů umístil k tyči.

Výsledek je zasloužený, my jsme si bohužel nevytvořili jedinou šanci, naopak soupeř jich pár měl. Myslím, že se ukázalo, že nám chyběl někdo tvořivý do středu, kdo podrží balón, naopak obranná hra byla kvalitní, na rozdíl od zápasu 10. kola proti Borcibaloně. Jestli jsme si po zápase se Lvy mysleli, že horší už to být nemůže, tak Borcibalona nám ukázala, že jo.

Sestava opět lepená, Radek – Sůša, Surma, Mák – já, Viky, Nebi. Už to naznačuje, že kromě Surmy tam není žádný čistokrevný obránce a bohužel to podle toho i vypadalo. Začátek byl sice nadějný, soupeře jsme zatlačili, ale nedokázali jsme proměnit žádnou ze šancí a nepomohl nám ani rozhodčí, když přehlédl penaltu. A tak udeřil soupeř, na roh si naběhl nikým nehlídaný hráč a bez problémů otevřel skóre. A pak to začalo, soupeř si s námi dělal co chtěl, do poločasu nám nastřílel další tři góly. Na začátku druhého jsme se sice ještě zvedli k náporu, ale ve výsledku z toho byla jenom dvě břevna po Nebiho a Wikyho střelách. Naopak na druhé straně se nadělovalo ještě třikrát a povedlo se nám vyrovnat rekord v nejvyšší prohře bez vstřeleného gólu – paráda!

Ani tenhle zápas nám vůbec nevyšel, sice jsme si vytvořili daleko víc šancí než proti Lvům, ale zase jsme tragicky hořeli v obraně, první gól volný hráč po rohu, kdy máme čas si je rozebrat, luxusní možnost pro soupeře, kdy mohl dvakrát dorážet svojí vlastní střelu!!!, jejich rychlost nám také dělala problémy, když jejich křídlo zařadilo dvojku, Sůšův dýzl se jen rozkašlal a zůstalo jen u bezmocného pohledu za v dáli mizejícím soupeřem...

Snad se nám v posledním zápase podaří vzít si z těchhle dvou zápasů to lepší (obranu proti Lvům a kombinace proti Boricbaloně) a přidat k tomu i nějaký ten gól...