Novinky

| Martin Kuča

Nebi uřídil Tatru!

Předposlední zápas na oblíbené Pražačce nás čekala Tatra, po čtyřech zápasech na tribuně se do sestavy vrátil Koublík (asi protože letos ještě nebodoval :) a hned se letos poprvé radoval z výhry.

Povzbuzeni čtyřzápasovou šňůrou jsme nastoupili proti Tatře, která na nás ztrácela dva body a navíc v případě vítězství bychom byli prakticky již zachráněni a udrželi si druhé místo. Zápas začal velmi opatrně, soupeř k nim poctivě přistupoval a stejně tak jsme i my nedávali útočníkům Tatry příliš prostoru. Trefně to popsal rozhodčí ve svém komentáři – „nezáživný první poločas“. Obrany dominovaly a tak jediným zajímavým momentem byl přímý kop soupeře, kdy kopl balón hluboko do parku za Ráďovou brankou.

Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme zlepšit nebo alespoň udržet pohyb a využít výhod jednoho hráče na střídání k dobru. Navíc soupeřův náhradník dost zaostával kvalitou za základní sestavou a hrál v sálovkách... Od začátku poločasu jsme přebrali iniciativu a začali se dostávat do šancí, dlouho ovšem bez gólového zúročení. Až ve 45. minutě se dostal k míči Nebi, chvíli nevěděl co s ním, pak chtěl přihrát mně, soupeř sice přihrávku vystihl, ale jen zpátky k Nebimu, který takhle obešel ještě dva hráče a brankáři nedal šanci – 1:0! Tatře pak začal viditelně docházet benzín, její hráči se už moc nevraceli a nám se naskytl prostor k protiútokům. Rozhodující gól padl po Koublíkově výkopu od brány, kdy soupeř zariskoval a nechal vepředu jednoho obránce proti Nebimu s Vácou, s čímž si bez problémů poradili a po ukázkové Vácově přihráce dal Nebi do prázdné brány na 2:0. Pak už nebylo příliš co řešit a mohli jsme to zapít v přilehlé hospůdce.