Novinky

| Tomáš Frýbert

4 body ve 2!

Tento článek shrnuje dění v posledních dvou zápasech, jak napovídá název, byli jsme bodově stoprocentní.

Začneme prvním zápasem. Náš oblíbený hráč Kučis slavil 101 zápas a tak jsme mu po dlouhé poradě nechali kapitánskou pásku, aby s námi ještě tu další stovku odehrál. Soupeřem nám byl tým Scarface. Měli jsme 3 body a soupeř byl před námi o bod, tím pádem, velmi důležitý zápas. Naše marodka byla a je stále velká. Valjean má ze zápasu s Gepardem zlomenou klíční kost, kapitána Koublíka a Kašpiho trápí svalové zranění, Váca zraněné rameno, já koleno, no sestava se skládala těžko. Nakonec jsme hráli s 2 hráči na střídání, vcelku slušné za situace, která byla. Scarface byl každopádně pohyblivější od začátku zápasu, hráči soupeře nás vzadu poměrně větrali, v soubojích jeden na jednoho byli šikovní. Při jedné tvrdé ráně trefili i tyč, Ráďa se v bráně mohl ukřičet. Postupně jsme se začali osmělovat i my směrem dopředu a hned z jedné z prvních šancí skóroval Kučis, náš jubilejní kapitán! Sůša potáhl balon k pokutovému území a křižnou polostřelou přes pokutové území našel Kučise, který neměl problém zavěsit do kasy. 1:0! Soupeř očividně znervózněl a najednou jsme byli lepší, pohyblivější a nebezpečnější. Druhý gól jsme přidali se štěstím. Tentokrát potáhl balon Řeřich středem hřiště, po souboji před vápnem se k němu míč dostal se štěstím zpět a to už opět nebyl problém trefit branku přesně k tyči. 2:0! Do konce poločasu jsme ještě trefili tyč, jmenovitě Nebi a vše vypadalo dobře. O poločase jsme si řekli, že musíme rozhodně lépe bránit, dopředu to bylo v pohodě, ale stále hrozilo nebezpečí kontaktního gólu. Nebudu dlouze rozepisovat dění druhého poločasu, protože už je to nějakou dobu, moc si toho nepamatuju, ale nikdo už gól nedal. Co vím určitě je, že se všichni rozehráli k velmi dobrému výkonu, pěkné zákroky v obraně střídali nebezpečí vpředu, dali jsme další tyče, pak i břevno, Ráďa vytáhl pár pěkných zákroků, no vše fungovalo parádně. Odměnou byly 2 body, nula pro gólmana a dobré pocity z výkonu.

V druhém zápase nás čekala Tuscarora. Tým plný hráčů, které dobře známe, dokonce s některými hrajeme v jiných soutěžích či na jiných turnajích, hlavně Marťa Tichý doplňuje náš výběr, s kterým objíždíme západní Čechy. Tuscarora hrála bez střídání, my měli 2 hráče navíc, Váca se vrátil z marodky, i když tentokrát pod práškama kvůli zubu a po dlouhé době se objevil Zbýša. Zápas začal a my byli v obraně otevření jako ústa staré ženy. Tuscarora měla navrch a tak nějak se čekalo na první gól. Ten přišel z autu, balon prolétl celým pokutovým územím na hlavu jednoho z nejmenších hráčů na hřišti.. 0:1! Paradoxně jsme zanedlouho vyrovnali, kdy si náš vhazovaný aut usměrnil gólman soupeře do brány. 1:1! Soupeř už neměl takovou převahu a tak jsme začali využívat pár nabídnutých okének v obraně, nešťastník Nebi trefil tyč, snad čtvrtou za poslední 2 zápasy, není mu přáno. Už, už to vypadalo, že poločas takto skončí, ale pár vteřin před písknutím nás Tuscarora rozebrala a do šatny strhla vedení na svou stranu. 1:2! Ve druhém poločase se ovšem začaly dít věci. Nebi už se to na trefování tyčí nemohl dívat, tak se proměnil v nahrávače. Asistoval u dvou gólů Vácovi, který se proměnil ve střelce. Tuscarora vypadala unaveně, ale dokázala i tak srovnat na 3:3! Hlavně třetí gól byl opravdu pěkný. Nevzdali jsme se a dali gól na 4:3! Tentokrát na dvakrát překonal gólmana Zbýša, opět po nahrávce Nebiho. Blížil se konec zápasu, pár minut a obléhání Tuscarory přineslo ovoce. Marťa Tichý po přihrávce před prázdnou bránu nebyl milosrdný. 4:4! V té chvíli bych bral plichtu, kopali jsme rohový kop, soupeř dostal míč z pokutového území a 3 hráči postupovali na našeho jediného obránce Sůšu. Ten však vystihl přihrávku a v tu chvíli už jsem snad popáté urgoval rozhodčího, že je opravdu konec! Chyba, velká chyba, míč se totiž dostal zpět k bráně soupeře, kde Wicky neomylně zavěsil! 5:4! Tentokrát jsme dali gól my pár vteřin před koncem a brali tak 2 body, velmi cenné body.

Z posledních 3 zápasů máme 6 bodů. Začali jsme podávat slušné výkony, zlepšila se koncovka, dáváme do výkonu konečně i srdce. Pokračujme v tomto trendu chlapi. Ave 7!