Novinky

| Tomáš Frýbert

Aprílový čoud…

V prvním zápase sezony jsme dostali 4 fíky od Důchodců.

Těžko se mi píše, těžko se hodnotí. Sestava byla víceméně stabilní až na brankářský post. Naše brankářská jednička nemohla bohužel dorazit a tak naskočil do kasy Surma. Jinak žádné změny. Zápas začal a my byli poměrně aktivní. Soupeř vyčkával vzadu a my roztáčeli naše kombinace, pravda nebylo to po zimě úplně ono, ale i tak jsme si vytvářeli šance. Dvakrát nebo třikrát jsme v první 15ti minutovce dokonce šli sami na bránu, ale gól nedali. Nevypadalo to vůbec zle, jak jeden z našich hráčů poznamenal, vypadá to „hratelně“. Jo, to se ale šeredně mýlil.

Když jsme z našeho tlaku nic nedali, dostali jsme první facku. Hráč na chvíli neobsazen vystřelil za vápnem. Vlastně těžko říct, zda se jednalo o střelu či přihrávku, každopádně míč šel mezi nohama našeho obránce a doputoval k naší tyči, kde neobsazený soupeř pohodlně zasunul. 0:1! To samozřejmě Důchodcům velmi vyhovovalo, na kopačkách najednou měli větší jistotu a náš tlak začal být spíše křeč. Po chvíli nedůrazně propustil náš obránce rodící se útok po lajně, přišlo přečíslení 2 na 1 a opět hráč u tyče skóroval. No a od této doby jsme byli na ručník, nepomohla ani řeč kapitána o poločase a my hráli stále nedůrazně, chaoticky, no vůbec jsme se nepoznávali. Vygradoval to třetí gól, který byl opět darován soupeři po úplně zbytečném zmatku. Pak jsme ještě zkoušeli naši oblíbenou hru v šesti, dostali čtvrtýho góla na cestu a mohli se pakovat.

Opravdu těžko se k tomu víc píše, zklamání je velké, takovou hrůzu, to jsem dlouho neviděl (cca. od 15 minuty, abych byl přesný). Důchodci si chytře došli pro vítězství, trpělivý a týmový výkon. Nyní máme volno a myslím, že bychom se měli rozpomenout, co nás zdobilo minulou sezonu. Dnes se to opravdu nepovedlo po všech stránkách, ale facku jsme dostali, snad nám pomůže! Nechci napsat, hoďme to za hlavu, protože to se úplně nedá, ale nastupme do příštího zápasu s větším nasazením a důrazem a hlavně odhodláním, takhle určitě nikdo z nás hrát nechce a umí určitě líp! Ave 7!