Novinky

| Tomáš Frýbert

Závěr sezony!

V posledním zápase jsme vyprášili kožich Deportivu Estudiantil 7:0 a rozloučili se tak s nejúspěšnější sezonou ve 3. lize.

V pátek večer před posledním zápasem proběhla rozlučka se sezonou v osvěžovně u Peronu. K večeru se připojili i Ticháčkové z Tuscarory a nakonec jsme naše učinkování v podzimní sezoně završili příznačně v klubu Phenomén. Na závěrečné nedělní utkání se scházely omluvenky jako na běžícím pásu a nakonec jsme tedy museli hrát v šesti do pole. Do sestavy se vrátil Koublík a za zmínku stojí, že na první zápas dorazil Kašpi, který byl pro zadní řady velkým přínosem. Ještě, že už sezona končila, protože v Ďáblicích byla zima, fučelo, no nic moc. Surma ještě k tomu v 16:10 zjistil, že nehrajeme až od 17:00 a tak dorazil až v průběhu prvního poločasu, nutno přiznat, že z Chodova v rekordním čase cca. v 16:28. To už jsme se ale po hřišti proháněli se španělskými kluky, vykřikující slova jako „linia“, „solo“ apod. Šikovní byli, to jo! Technicky a rychlostně výborně vybaveni, za stavu 0:0 trefili naše břevno, po průniku středem hřiště, ale v zápětí dostali první gól po nedůrazu ve vlastním pokutovém území. Vůbec první tři branky padli po mírných zmatcích či nedůrazu v obraně, i gólman si při jednom gólu vybral slabší chvilku, my jsme prostě hráli svoje, jednoduše, přímočaře a výsledkem bylo vedení 3:0 v prvním poločase. O poločase se nám dokonce dostalo pochvaly od Kolji, který všemu trpělivě přihlížel za lajnou, prý se na ten fotbal hezky kouká. Ale my nebyli úplně spokojeni s přistupováním k hráčům, takže jsme si vyříkali pár drobných věcí a nastoupili do druhé půle. Co dodat k druhé půli? Dále pokračovala poměrně vyrovnaná partie, ale góly jsme stříleli jen my. Jako střelci se předháněli Koublík s Vácou, oba dali hattrick, zdatně je k tomu zásoboval Wicky svými přihrávkami nebo si vyměnili role i mezi sebou oba střílející. Když už se blížil konec zápasu, objevil jsem se nečekaně v přečíslení dva na jednoho, Váca mi pěkně přihrál a má střela se odrazila od tyče do vnitřní brankové konstrukce, balon tím pádem vylétl zpět z branky a někteří hráči nevěřili, že byl gól. Jejich pochyby ještě přiživil můj vlastní spoluhráč, který taky tvrdil s úsměvem na rtech, že gól nebyl a to jen pro to, že jsme byli vsazeni mezi sebou o počet gólů v sezoně (tímto gólem jsem ho dorovnal). No nakonec došlo díky bohu k uznání branky, kdyby ne, asi bychom si s Tomákem v šatně měli o čem povídat..:-)

Bylo po zápase, spokojenost. Výsledek byl pro Deportivo až moc krutý, vypadá to na rozdíl třídy, ale zápasu by spíše slušel výsledek 7:3, 7:4 nebo tak podobně. Gól však soupeři souzen nebyl, samozřejmě i díky našemu kvalitnímu gólmanovi.

Podzimní sezona tedy končí. Skončili jsme třetí, za K.T.S. a United clans, jak spravedlivé, protože právě pouze s těmito týmy jsme prohráli. Byl nám odečten bod za to, že dorazil pozdě asistent k pískání, měli jsme nejproduktivnější útok ve skupině, druhou nejlepší obranu a druhého nejlepšího gólmana. Celkově nejlepší sezona ve 3. lize v naší historii a za to vám všem spoluhráčům patří velký dík! Užijte si přestávku v sezoně, moc nechlastejte a těším se na vás buď na vánočním turnaji v Sokolově a nebo v nové jarní sezoně. AVE 7!