Novinky

| Radek Mališ

Den otevřených dveří!

V nedělním slunečném odpoledni jsme nenavázali na předchozí vítězství a po nepřesvědčivém výkonu jsme poznali druhý pocit z porážky a prohráli jsme 4:1!

Ještě ve středu večír jsme neměli dostatečný počet hráčů do pole. Naštěstí Máček přehodnotil své možnosti a přijel. Taktéž Váca si měl užívat bohatství a blahobytu v novém florbalovém týmu, ale z jeho přestupu pro tuto chvíli sešlo, a tak dorazil na Zákostelní. Pif přemluvil Romana alias měsíčníka, aby dal přednost kvalitní soutěži, jakou hanspaulka je, před husičkou s dvěma druhy zelíčka s chlupatými knedlíčky. Sešli jsme se nakonec s dvěma hráči na střídání, ač já jsem přijel až těsně před úvodním hvizdem.

Ještě s jazykem na vestě jsem dostal luxusní nabídku, že první minuty odchytá Šumák, abych měl prostor se rozcvičit, ale nakonec jsem ji nevyužil. Úvodní minuty zápasu mě rozcvičily docela dobře, protože se utkání hrálo celkově v poměrně otevřeném módu, a tak o příležitosti na obou stranách nebylo nouze. V první půli jsme byli aktivní a vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, bohužel v důležitých okamžicích jsme nezachovali klid a gól jsme ne a ne vsítit. Nepodařilo se to Wikimu, Šumákovi ani dalším... Soupeř se dostával do šancí hlavně po našich nepřesnostech v obraně, když jsme prakticky nahrávali Spojeným klanům do šance. Ale když budu bilancovat první půli, tak jsme měli mít v kolonce vstřelené góly alespoň dvojku. Bohužel se to nepovedlo, a tak jsme šli do přestávky v remízovém stavu.

O pauze jsme si řekli, že zlepšíme obrannou fázi, že musíme být důraznější a efektivnější v zakončení. První minuty druhé půle vypadali, že si všichni z té rozmluvy něco vzali a prvotní nasazení nesvědčovalo, že přijde pád...! I druhá půle se nesla v duchu, že oba týmy dávaly přednost útočení před obranou. Takže šance přicházely na obou stranách a nám se podařilo jednu zužitkovat. Zahrávali jsme standardní situaci a Roman místo očekávané střeli zvolil přihrávku a Šumák neomylně propálil všechny překvapené hráče soupeře včetně gólmana. V hlavě mi prolétlo, že se konečně začnem soustředit na obranu, když vedeme a že budem v klidu čekat na příležitosti jít do brejků. Bohužel se tak nestalo, hned po rozehrávce, když jsme si ještě užívali pocit vedení, jsme inkasovali. Nedostatečně jsme soustředili na pokrytí hráčů a jeden z Clans životní střelou do růžku naší branky vyrovnal. Myslím, že nás to srazilo. Od té doby jsme táhli za kratší konec. V obraně jsme začali kupit chybu za chybou a soupeř dostával příležitosti zvýšit počet branek v naší síti. Postupně jsme inkasovali ještě třikrát. Nejdříve jsme nepokryli hned dva hráče po rohovém kopu a přes několik odrazů, jsme si srazili balón do sítě. Pak jsme inkasovali z brejku, když jsme se dostatečně nezvládli vrátit a nakonec jsme ztratili míč u rohového praporku při napadání dvou hráčů soupeře a inkasovali počtvrté. Sečteno a podtrženo, prohráli jsme 4:1.

Nevím, co se stalo, po druhém gólu to byla už taková křeč. Přestali jsme točit hráče, takže když se těm co byli na hřišti, nedařilo, ti co byli dlouho na střídačce, mezitím vychladli a ztratili zápasové tempo. Na druhou stranu, je to teprve druhá porážka v sezóně. Možnost postupu byla jen v oblastí teorie a zachránění jsme byli už taky nějaký ten pátek. Takže hoďme to za hlavu a v posledním zápase si udělejme radost a zakončeme sezónu vítězstvím. Jen už vidím ty připomínky od Pancíře, že bez něj nejsme schopní něco vymyslet a vyhrát a že je nepostradatelný! "Naštěstí" chyběl i Honzík a Nebi...! Chlapi, pojďme! Kašleme na tento zápas a jdem dál!

PS: Wiky, nebuď negativní a pořád s tebou počítáme!!;) AVE SEDM!!