Novinky

| Martin Kuča

Nakonec i na jesle dobrý!

Osmý zápas podzimní sezóny sliboval totální fotbal, neb oranžovomodří Zbabělí se potkali s Oranjes, kteří jsou navíc na chvostu tabulky až po uši v hnědém mazlavém, podobně jako Brouk.

Na zápas se nás sešlo jako psů, na což reagoval vedoucí mužstva překvapivým posazením Koublíka na tribunu s oficiálním zdůvodněním, že ho šetří na lepší soupeře. Totálního fotbalu se ale nedočkal, totální byl na hřišti pouze jeden hráč, říkejme mu třeba pan Č (volba písmene je naprosto náhodná). Tenhle totální Č na hřišti od začátku úřadoval a v desáté minutě to s námi vypadalo bledě, stihl zajet do tří našich hráčů a udělat asi dvoje efektní neefektivní jesličky. Na našich sklopených hlavách nic nezměnil ani moje housličky gólmanovi a následná tyč, ani Vácova šmudla a Kubův gól. Tak si aspoň Koublík z tribuny ulevil a počastoval totálního Č několika výrazy, které tady bohužel publikovat nemůžu. Těžko říct, kde se v nás vzala ta obrovská morální síla, ale do poločasu už jsme totálnímu Č nic moc nedovolili a jazýček vah se pomalu klonil na naší stranu.

O poločase jsme zklidnili sami sebe i Koublíka a nastoupili jsme jako vyměnění. Koublík se už zdržel peprnějších výrazů, naopak se totálního Č snažil motivovat slovy „jestli chceš hrát Ligu mistrů, tak se musíš zlepšit, tahle klička se ti opravdu nepovedla“ a podobně. Navíc Wiky na půlce přejal přihrávku, udělal tři rychlé kroky a jeslemi! brankáři přidal další gól. Ponaučení ukázal i Pif, když při dalším pokusu totálního Č o jesle včas zkušeně sklapnul nohy k sobě, nedbaje toho, kam se balón odrazí, Wiky chtěl nechat vyniknout Radka, ten nechal vyniknout soupeře a už tahal řepu ze sítě. Ke konci už pak letělo jen pár pohlavních orgánů směrem k pomeznímu, ten signalizoval hlavnímu, že tady to bude za kartónek, ovšem hlavní ukázal, kdo je tady silnější pes, mávnul tlapou a zkušeně nechal hru plynout. Jeslový účet už byl uzavřen, tak po Vácově rohu Kuba nadvakrát upravil ten gólový na 4:1.

Po zápase podávání rukou, s jednou výjimkou, hádejte jakou, a dokud neumřeli, žijí šťastně dodnes.

P.S.: S Kučisem se vyhrává :-)