Novinky

| Tomáš Frýbert

Kapříci se smažili!

Ve čtvrtém vystoupení ve 3. lize jsme si pochutnali na dosud neporažených Kapříkách a urvali další dva body do tabulky, které se jistě budou hodit.

Před zápasem jsme se sešli s respektem k soupeři, přeci jenom doposud vše vyhráli, měli pěkné skóre a my potřebovali nějaké body. Na PSMF se totiž pánové rozhodli i po našem odvolání, že nám vezmou bod v tabulce za to, že asistent rozhodčího dorazil až v průběhu druhého poločasu k pískanému zápasu. Srdečné pozdravy na svaz posíláme, děkujeme..

Parádní přímák. Pancíř 2:0!Soupeř byl v prvních minutách nebezpečnější a my nechávali protihráčům poměrně dost prostoru. K žádné velké šanci však nedošlo. Hra se vyrovnala a víceméně se čekalo na první gól. Soupeř při jednom přerušení prostřídal pozici gólmana, jelikož pravý brankář dorazil o něco později. Toto střídání nám velmi pomohlo, jelikož při autovém vhazování si vystřídavší gólman zakřičel, šel si pro balon do skrumáže, ale nahazovaný aut podskočil a tečoval přímo do brány. 1:0! Gól nás povzbudil, začali jsme být poměrně aktivní. Při jedné akci Koublík pěkně zasekl po sérii přihrávek míč, byl ve skvělé šanci a soupeř musel už jen faulovat podkopnutím za žlutou kartu. Standardní situace se skvěle ujala, Koublík sám trefil balon přesně kolem zdi k tyči. 2:0! Vše vypadalo skvěle, ale Kapři nic nezabalili. Při jednom protiútoku si naběhl hráč z druhé vlny za obranu, na vápně posunul při souboji s Ráďou míč směrem do brány a ten se odrazil od tyče zpět do dobíhajícího Nebiho, který už s pohybem nemohl nic udělat a míč si srazil do brány. 2:1! Paradoxně nás inkasovaný neutlumil a Kapry jsme pěkně přitlačili. Přišly veliké šance, břevno, ale gól nikde. Potrestáni jsme byli, tohle my umíme, nedáme, nedáme a nedáme a z první šance po dlouhé době dostaneme. Balon dostal soupeř do běhu, na chvíli nebyl natěsno hlídán, čehož beze zbytku využil a skóroval. 2:2! Vypadalo to, že se bude pískat půlka, ale my ještě stačili do konce poločasu bleskově odpovědět. Signál z rohu vyšel báječně a Koublík tvrdou střelou rozvlnil síť. 3:2!

Konec zápasu a velká spokojenostDo druhé půle jsme nastoupili víceméně se stejnou taktikou s tím vylepšením, že budeme rozebírat Kapry více natěsno. Upřímně, druhá půle byla naše nejlepší od začátku sezony, hráli jsme to svoje. Kapři se smažili a to doslova. Série útoků jedna za druhou, z různých stran a v různých variacích. Pak jsme začali mocně hrát na tyčky a břevna. Nejdřív Wicky přímo z autu trefil z voleje břevno, pak šel Koublík s Nebim 2 na 1 a to byl koncert. Koublík Nebimu nepřihrál a narval balon do tyčky, míč se odrazil zpět k němu, neváhal, znovu pálil a narval balon do břevna. Kapři dostávali čočku a nám se dařilo i hodně otupit jejich útočné choutky, chvílemi byli při útočení bezradní. Měl jsem strach, strach z toho, že hrajeme pěkně, jsou šance, ale gól nepřicházel a blížil se konec zápasu. Mohlo se stát, že Kaprům vyjde jeden vánoční útok a budeme potrestáni za nevstřelení branky krutou daní. Asi bychom zlinčovali tentokrát Wickyho, protože dostal asi v 50. minutě balon, který on si představuje a to je, přímo před prázdnou bránu. Míč však uklidil k překvapení všech vedle tyče. Nakonec si ale vzal hlavní slovo Řeřich, potřeboval jet totiž ze zápasu dříve do divadla, tak si narazil balon se spoluhráčem a tvrdou střelou se nemýlil. 4:2! V tu chvíli už bylo vidět, že to Kapři trochu vzdali a dozadu se jim vracet už vůbec nechtělo. Přišlo tím pádem ještě pár jasných šancí, ale gólová potence dnes prostě nebyla. Konec zápasu. Kdyby byl výsledek, 6:2, 7:2, nikdo by se nedivil, ale i tak dva body velmi cenné!

Soupeř byl zatím nejlepší, s kterým jsme letos hráli, bohužel pro ně, nám se dnes druhý poločas opravdu povedl (až na koncovku), mleli jsme to pěkně. Chlapi velká pochvala a díky. Díky i soupeři, protože hrál celou dobu v duchu fair play, žádné nadávky, záludnosti a podobně. A chlapi, pokud my navážeme na náš dnešní výkon, nemám strach. Pojďme dál, musíme dohánět i bodový odečet. Ave 7!