Novinky

| Tomáš Frýbert

Na prohru to teda nebylo!

Ve třetím představení podzimní sezony přišla první porážka od týmu K.T.S. FC.

Sestava se tentokrát nerodila vůbec lehko a ještě v sobotu v osm večer to vypadalo na pět do pole. Nakonec byl stav takový, že jsme hráli prvních deset minut ve třech na střídání, poté odjel Wicky na velký fotbal a až do konce zápasu jsme hráli ve dvou na střídání. Díky všem hráčům, kteří dorazili.

V počátku zápasu to vypadalo, že se budeme pouze oťukávat, nikomu se dopředu nechtělo, vše probíhalo dost na jistotu, čekalo se, kdo s čím přijde. Vlažný začátek vystřídaly pološance na obou stranách a když se psala cca. 10 minuta, poprvé jsme inkasovali. Hráč soupeře dostal na pravé straně na chvíli před vápnem čas se rozkoukat, neváhal a vystřelil. Bohužel pro nás touto střelou víceméně nastřelil do ramene svého spoluhráče a střela zaplula přímo do branky. Šťastný gól! 0:1! Brzo jsme se otřepali a začali šlapat. Koublík z levé strany vyslal pěknou střelu, tu ještě stačil gólman vyrazit na stranu pravou, ale zde již Zbýša opět tvrdou střelou uklidil míč do branky. 1:1! Gól nás hodně povzbudil, soupeř byl zatlačen na svojí polovině a my si začali vytvářet šance. Některé střely pěkně chytil gólman soupeře, někdy chyběl krůček k uklizení míče do prázdné brány. Asi největší šanci nedal Nebi, kdy se mu nepovedlo po pěkné přihrávce uklidit míč do prázdné kasy, pak ještě Řeřich střílel, odražený balon, tyč, no závar jako prase, bez gólového konce. Jak to tak bývá, přišlo staré, otřepané „nedáš dostaneš“. Z rohového kopu šel míč na přední tyč, kde tísněný protihráč měl snad jedinou možnost a to v krkolomném výskoku nastavit patičku směrem k balonu. Jojo, míč zapadl přímo do kasy. 1:2! Inkasovaná branka nás hodně utlumila, soupeř dobře bránil a čekal na svojí příležitost zaútočit do otevřené obrany. Do poločasu už jsme nebyli schopni zareagovat. Skóre zůstalo stejné.

Do druhé půle jsme nastoupili s přesvědčením, že stav otočíme. Prvních 15 minut se hrál fotbal v pěkném tempu. My mocně tlačili, soupeř byl nastěhován ve čtyřech před vápnem, odkopával, jak se dalo, ale také neustále pošilhával po možnosti brejku. Největší šance Zbýši a Sůši bohužel k vyrovnání nevedly, chyběly opravdu milimetry. Na druhé straně trefil ze standardní situace soupeř tyč, ale pak se dál hrálo stále stejné divadlo, dobývat, dobývat a dobývat, bez úspěchu. V posledních minutách jsme už byli utahaní, hráli hodně na riziko a soupeř začal chodit do brejků 2 na 1, 3 na 2, jednou šel snad i sám, nohy už však měli taky těžké, takže když už brejk zakončili střelou, neskončila v naší síti. Přišel náš zoufalý tlak na konci, série autů a střel do obranného valu a najednou se pískal konec. 1:2! Stále jsme tomu nemohli uvěřit, na prohru to zápas určitě nebyl, ale i to se může stát.

Těžko se něco závěrem píše, zklamání, bohužel. Pokud to shrneme, zápas jsme neodehráli vůbec špatně, co občas chybělo, byl větší důraz, spíše v prvním poločase a hlavně vstřelit další branky, šance byly, ne že ne. Stav je nyní jasný. 1 výhra, 1 prohra, 1 remíza, pozitivní skóre. V příštím zápase uvidíme, jakou cestou se vydáme. Díky všem přítomným za dnešek a příště pojďme pro body. Ave 7!