Novinky

| Tomáš Frýbert

Broučci..

Na začátek sezony jsme rovnou změřili síly s Atomovým broukem, kde se jednalo o takové jakoby derby..

Atomový brouk, tým, který nastoupil v této sezoně do premiéry ve třetí lize. Tým, který známe velmi dobře, s některými hráči jsme se již párkrát úspěšně pěkně zbořili, hlavně v západních Čechách (viď Auty), tým, z kterého k nám přišel rychlonohý fotbalista (viď Nebi) a tým s kterým jsme fakt nechtěli prohrát.

Předzápasová promluva kapitánaPočasí nám přálo, sluníčko, dusno, trakaře nepadaly a my se sešli v hojném počtu 4 lidí na střídání. Zápas začal a chvíli nám trvalo, než jsme se po létě rozkoukali, kdo kde vlastně stojí a že protihráči vlastně asi běhají, a že je bude potřeba zřejmě bránit. Hra se poté mírně srovnala a hned z druhé šance jsme skórovali, byl to v úplném závěru šťastný gól, gólman soupeře si míč do brány snad i srazil, ale vůle skórovat byla na naší straně. Neuběhlo snad ani pět minut a jeden z našich obránců pošolíchal na hranici vápna kopačkou obočí soupeře a byl z toho přímý volný kop. I když v bráně stála zeď z pěti lidí a gólman, podařilo se soupeři umístit míč k tyči. 1:1! Hra byla dál vyrovnaná, ale náhle jsme udeřili ze standardní situace. Koublík, leč mu míč trochu utekl, nakonec z úhlu skóroval. 2:1! Co nás tento zápas provázelo a není to naším zvykem, byl důraz ve vápně. Třetí gól padl právě díky tomu, že gólman ještě neměl balon pod kontrolou a po sérii vybojovaných odražených balonů (viď Viky), doklepl za brankovou čáru Nebi. 3:1! Dál jsme hráli aktivně a dokonce se trefil navrátilec z Chorvatska Kučis, 4:1! V tu chvíli nám bylo dobře, zatáhli jsme hru hlouběji do pole, byl čas počkat si na pár brejků a trochu odfrknout. Nakonec přišla do poločasu ještě nečekaná akce. Žádný brejk, ale Řeřich vybojoval balon ve středu pole, sám prošel až k brance soupeře a neomylně skóroval. 5:1!

Únava po zápase byla značná ..O poločase jsme si řekli, že rozhodně nic nevypustíme a opravdu jsme to dodrželi. Brouk chvíli kousal, pár závarů jsme přestáli, dokonce i vlastní hlavičku Kučise, ale vše vytáhl Ráďa mimo branku, velmi pěkně pane gólman. Poté si ještě zkusil stěžovat fanoušek soupeře přímo za lajnou, že dochází k jakémusi připískávání, ale když rozhodčí zjistil, že se jedná vlastně o fanynku, která zpívá stížnost v sopránu a ještě k tomu v nevyhovujícím fotbalovém úboru, přešel neoprávněné komentáře správně bez povšimnutí. Nakonec tedy ještě Kučis urovnal stav na 6:1, bodélkem a mohlo se slavit..

Zápas to v souhrnu nebyl nějak pohledný, umíme určitě líp, ale na začátek sezony jsou důležité body a hlavně fakt, že jsme dokázali přitlačit ve vápně. Výborně chlapi! Pojďme dál, uvidíme, co bude, naše cíle jsou jasné..AVE 7!