Novinky

| Tomáš Frýbert

Shrnutí posledních kol..

Pokud se podíváme o 2 zápasy zpět, do zpěvu nám vůbec nebylo, teď již můžeme zpívat z plna hrdla..

Před zápasem s Reage boys byla naše situace nepěkná. Krčili jsme se na předposledním místě v tabulce a ztráceli bod právě na zmíněné Reage. Věděli jsme ale, že jsme již odehráli všechny zápasy s týmy horní poloviny tabulky a budeme hrát s týmy tzv. odspodu. Do zápasu s Reage jsme nastoupili s cílem vyhrát a po chvíli jsme vedli 2:0, byli lepším týmem. Situace se zdramatizovala ve druhém poločase, kde místo toho, abychom z vytvořených šancí odskočili o 3 branky a více, tak jsme vedli už jen 2:1, protože soupeř potrestal špatně rozebraný aut. V tu chvíli se projevila nejslabší část večera, kterou bylo duo panů rozhodčích. Zápas nabral obrátky, Reage cítilo šanci, ale všichni si uvědomili, že páni rozhodčí nás poctili svojí pouze fyzickou přítomností. Psychicky byli někde daleko, mimo hřiště, mimo realitu, v zemi lysohlávek a kvalitní trávy. Pánové, příště si před zápasem vyberte klidnější model..Fotbalu ubylo, přibylo faulů, hádek, zakopnutých míčů, vše téměř bez odezvy arbitrů. Na otázku: „Pískneš aspoň něco?“ Se ozvalo: „Proč?“ No nic, zápas se dohrál ve zdraví všech zúčastněných, dali jsme ještě po brejku jednu šanci, Kučis měl prostě fazonu, 3:1, konec. Tím jsme přeskočili Reage a v dalším kole porazili ve velkém tempu kontumačně Resident Harrachov. Dokonce 6:0! Fazonu měl pro změnu Pelda, což jsme oslavili s duem Koublík, Surma pěknou akcičkou a zkrosili se v klubu Cross v Holešovicích. Rázem bylo ze 4 bodů 8 a byli jsme namočeni v pásu sestupu s více týmy. Čekal nás zápas s Borussií a logika byla jasná. Výhra znamenala 100% jistotu udržení, remíza taky nebyla špatná, ale museli bychom běhat v dalším zápase, prohra, museli bychom vyhrát a čekat, jak ostatní. Před zápasem jsem byl upozorněn, že tým Borussie dost citelně posílil, je pravda, že některé hráče jsem z internetových profilů týmu vůbec nepoznával a to jsem jejich fotografie pečlivě studoval i cestou v mhd. No říkali jsme si, že se s tím popereme a po pár minutách prohrávali 0:1, kdy si Mufík vybral slabší chvilku a z úhlu byl překonán. Oklepali jsme se a začali nabírat sílu. Borussie vypadala, že trochu znervózněla, tak jsme neváhali a otočili zápas na 3:1. Je pravda, že 2 góly byly z kategorie „šťastných“, ale vyplynuly z důrazu před brankou. Kolik takových branek jsme dostali co? Byli jsme přímo nadšeni, že po spoustu sezonách dáme takovým stylem něco i my a zrovna v tak důležitou chvíli. Nadšení kluků z Borussie bylo však o poznání menší. První poločas skončil 3:1 a my se soustředili v druhém poločase hlavně na defenzivu a znepříjemňování ofenzivního zaujetí soupeře. Výhoda byla, že dozadu zaujetí hráčům chybělo, čehož jsme využili a zvýšili náskok na 5:1. Naší defenzivní činnost podpořil výbornými zákroky Ráďa a odvrátil tak hrozbu deky po zápase, která se nad ním snášela po prvním gólu. Dokonce vychytal i samotného Kučise, který se snažil soupeře podpořit dobře mířenou střelou k tyči na vlastní branku. Borussie ale již jen 3 minuty před koncem korigovala na 5:2 a my rázem máme v tabulce 10 bodů, klid a jistotu 3. ligy i příští sezonu. Můžu tím pádem říct, že cíl pro podzimní sezonu je splněn. Díky všem, kdo se podíleli na tomto našem historickém úspěchu, zůstat ve 3. lize při našem premiérovém vystoupení. Všichni víme, že máme podzim vždycky slabší, takže na jaro se nezbývá než těšit. Nezapomeňme ale, že nás čeká ještě poslední zápas, v naší nátuře není zakořeněno něco vypustit, takže si můžeme pěkně uvolněně zahrát. Stejně tak zakončíme úspěšnou podzimní sezonu účastí na prestižním futsalovém turnaji těsně před Vánoci. Pojďme si závěr roku užít! Ave 7.