Půlka sezony!

Je za námi polovina sezony a tak je možná čas, aby se tu objevil konečně taky nějaký článek.

Pojďme tedy k hodnocení dosavadního průběhu jarní sezony a začneme od konce:

Oratoř Kobylisy:

Souboj o první místa v tabulce sliboval dobrý fotbal. Sestava měla být poměrně slušná, 3 hráči na střídání a Koublík s Makem v poli. Koublík ovšem prospal zřejmě seminář time management a na Želivského dorazil místo v 17:46 v 18:04 a to zápas začínal v 18:15. Já jsem ještě málem dostal pokutu, protože jsem musel na Koublíka čekat a na Želivského není fakt moc kde stát (díky chlapům z MP za shovívavost a ať se daří v HL). Po příjezdu na hřiště už se samozřejmě hrálo a čirou náhodou jsem zjistil, že dorazil pozdě i Tomino, jaké to překvapení. Rychlé navlíknutí dresů a šlo se na věc.

Za Oratoř hrál vpředu urostlý útočník, který oplýval dobrým pokrytím míče a tvrdou střelou. Od začátku ještě k tomu systematicky vyvíjel tlak na rozhodčího, že je držen a strkán, přitom z jeho strany šlo často o horší zákroky, kdy např. při chvilce nepozornosti kopnul patičkou našeho obránce do oněch míst. Upřímně, to se mezi chlapy nedělá! Ale zpět k zápasu. Fotbal to byl poměrně slušný. V první půli jsme měli více šancí, soupeř hrozil z protiútoků, ale všichni od nás si vylámali zuby na výborně chytajícím gólmanovi hostí. Asi největší šanci měl Koublík, ale střelu směřující do branky zastavil jeden z obránců. V druhé půli vzal tlak na svou stranu soupeř a začal pro změnu občas točit nás a nám zbylo jen vyrážení do rychlých protiútoků. V jednu chvíli zatáhl soupeř míč středem hřiště, provedl našemu hráči zasekávačku a za hranicí vápna vystřelil. Před naším gólmanem stínil urostlý útočník soupeře, na zádech mu visel náš obránce a míč kolem nich zaplul až do šibenice. Ráďa v bráně ještě stačil naložit pěstí zmíněnému útočníkovi, nutno podotknout, že nechtěně, protože se snažil vyboxovat míč do bezpečí, ovšem marně. Prohrávali jsem tedy 0:1, času do konce moc nebylo. Závěr byl hodně nervózní, soupeř držel míč u rohového praporku, zdržoval, co to dalo a my už jsme se k vážnému ohrožení branky nedostali.

Pozn. Tomák doráží na zápas pozdě, značně zmaten a vypláchnut z akce Miss Agro.

Kumpáni:

Na tento zápas jsme se sešli bez opor týmu, ve značně slepené sestavě a mně se povedlo snad poprvé za šest let přijet ještě k tomu pozdě. Na soupeřovi byla vidět chuť urvat první body v sezoně a ze začátku nás přitlačil. Proti změně stavu v náš neprospěch byl však Sůša, který dal tzv. uprcánka. Balon se nějak zvláštně odrazil po odkopu obránce zpět k němu a pak ještě podivně zaplul do brány. No my byli rádi, vedli jsme 1:0. Tento gól nás uklidnil a soupeř naopak polevil, hra se vyrovnala a my začali hrozit už z našich klasických útočných akcí. Jedna se vydařila náramně a po rozebrání obrany jsme vedli 2:0. Od té doby byl poměrně klid, tu a tam nějaká šance na obou stranách, niž extra vážného, žádná loženka, poločas 2:0. V druhé půli se soupeř nadechl a začalo přituhovat. My spíše bránili, přestali jsme běhat a dostali se pod tlak. Měli jsme kliku, že se však tento tlak držek stále za vápnem, k Ráďovi v bráně se dostal spíše sporadicky a když už, tak Ráďa ze svého arzenálu vytáhl nějaký povedený zákrok. Po jednom z brejků jsme ještě orazítkovali tyč, ale to bylo vše, konec, 2:0.

Pozn. Tomák doráží poprvé ve své kariéře včas a nadšeně mi volá, kde jsem.

Homogen:

Zápas, kde jsme vedli o tři góly, jsme si sami zkomplikovali vlastními chybami a nechali soupeře jít jen na gólový rozdíl. Nakonec jsme však přidali pojistku a 6:4 vyhráli. Slušná sestava, pěkný zápas, zasloužené vítězství.

Pozn. Tomák doráží těsně po začátku utkání, což je standard, ale má kliku, ještě se nehraje.

Hells boys:

Zápas na Zákostelní ve slepované sestavě, bez opor, dlouho plynul do remízového stavu 0:0. Soupeř byl celý zápas od poloviny zatažen a my měli tlak, netlak. Až v posledních minutách si dal soupeř vlastní gól, který se jen tak nevidí, my poté milostivě darovali soupeři možnost ke skórování na 1:1 a v poslední minutě dali po pěkné akci a ještě hezčí střele Honzy na 2:1.

Pozn. Tomák nedoráží vůbec a když mu volám kde je, tak terpve zjišťuje, že má být na hřišti a ne 225 km od Prahy.

Eukaryota:

Zápas, v kterém byl kapitánem Valjean, jsem otáčeli z nepříznivého stavu 1:2 na konečných 4:2. Byl to poměrně líný zápas, pomalé tempo, což nám nevyhovuje. Nechali jsme se uspat, ale nakonec se sebrali a vyhráli.

Pozn. Tomák doráží těsně po oficiálním začátku zápasu, ale má opět kliku, ještě se nehraje.

Devils:

První zápas sezony, poměrně slušně hraný, i na slušné úrovni. Více by slušela zápasu remíza, ale naše koncovka byla proti. Soupeř byl důraznější a to rozhodlo. Prohra 1:2.

Pozn. Tomák doráží na zápas sice nečekaně včas, ale po příchodu zjišťuje, že si zapomněl pravou botu, tudíž jede zpět domů a tím pádem vlastně doráží na zápas opět pozdě!

Shrnutí:

Za polovinou sezony máme 4 vítěství a 2 prohry. Ještě ani jednou se nám nepovedlo sejít v nejsilnější sestavě, ale na to jsme zvyklí. Čekají nás zápasy s týmy z horní poloviny tabulky, což hodně napoví, jakým směrem se nakonec naše kroky v tabulce budou ubírat. Uvidíme, nezbývá než bojovat dál a dodat jako vždy – AVE 7.

Pozn. Tomák dostává pokutu 500 Kč za pozdní příchody, ale jelikož přišel poprvé v životě toto úterý na trénink na Arabskou, který se však ten den zrovna vůbec nekonal, dostává pokutu jen 450 Kč.