Novinky

| Tomáš Frýbert

Jedině výhra!!!

Zápas s Kikinou pro nás byl v podstatě existenčním, nakonec jsme ho zvládli, ale ne jednoznačně.

Sešli jsme se konečně v lepším počtu než v průběhu celé sezony. Dorazil i Kašpi a Koublík a tak to vypadalo po dlouhé době na silnější sestavu. Do brány se postavil doslova víkendový brankář Kolja, který se nejdřív šel jen podívat na match, ale přemluvili jsme ho, protože já nechtěl v bráně vidět Sůšu a Kolja zase nechtěl vidět v bráně mě (to byl dost perverzní nápad Rádi - kde na to přišel, to mi doteď není jasné).

Tentokrát nemusel nastoupit do zápasu GM, který na ledové betonové tribuně zadržoval střídavě šavle meče ze všech niterních otvorů. Jo střevní chřipka, to je prevít! Začali jsme tedy na střídačce s Kájou (1,8 promile alkoholu v krvi) a Vácou (cca. 2,9 promile, přístroj při této hodnotě přestal měřit). První minuty patřili nám a zaslouženě jsme se ujali vedení, trefil se Wicky po přihrávce Koublíka a to levou nohou. Kikina vyrovnala po malé chybičce Sůši, který pár metrů před bránou namazal soupeři na čistou tutovku. Poté se z ničeho nic vynořil z alkoholového oparu Váca a vedli jsme 2:1. Soupeř vyrovnal díky našemu nedůrazu v obraně šudlou na 2:2. Nedůraz je ovšem na denním pořádku v této sezoně. O poločase jsme si řekli, že musíme tohle a támhleto a taky tohle a hlavně ne tamto po tomhle, protože támhleto může způsobit jenom tamto a ne tohle. Nuže průběh zůstal kupodivu stejný jako v prvním poločase. Vedli jsme 3:2, to vzal na sebe zodpovědnost Koublík, poté ovšem pokračoval koncert Wickyho, který zahazoval tutovky v mistrovském stylu, a to doslova. Omluvou je, že to měl minimálně dvakrát na silnější pravou nohu a že chyběla u hřiště přítelkyně. Soupeř tak vyrovnal po nedůrazu na 3:3, ale pak se již konečně trefil Wicky, následně Váca a Koublík, soupeř jen snížil a na konec se trefil ještě Váca, kterému se konečně snížila hladina alkoholu alespoň na přijatelných 2,85. Nu což. 7:4 je pěkný výsledek, musíme teď však urvat body ještě proti demoliční četě. V kuloárech se pouze šeptá, že by měl dorazit vytříbený tanečník sám Jean Valjean, tak uvidíme. Hlavně musíme podat týmový výkon a hrát zodpovědně obrannou fázi, to nám celou sezonu zrovna třikrát nejde. A tak velím v sobotu v deset: „DO ZBROJE!!!“ Ave sedm.