Novinky

| Tomáš Frýbert

K poražení!!

V sobotním poledni se urodila sestava opět na koleni. Prohra 1:0 s lídrem tabulky však mrzela dost.

Ještě minutu před oficiálním časem výkopu byl na Zákostelní manager, Lukáš a já (stále zraněný kapitán). Nakonec ještě pár hráčů dorazilo, takže sestava byla následující. Obětavý Váca do brány, i když od doktora měl nařízen úplný klid (zranění kotníku). Obrana ve složení Surma a Lukáš, před nimi Wicky a Sůša a vpředu silně nachlazený Pelda. Na střídání jen občas hrající manager týmu. S touto sestavou jsme ani nemohli hrát jinak než taktiku zataženého, zakopaného krtka. Taktika nám nečekaně vycházela a během začátku zápasu jsme měli 2, 3 tutovky, ale nedali. Obzvlášť Surmin šel na bránu po zmatku v obraně soupeře úplně, ale úplně sám. Byl však takovou šancí velmi překvapen a gentlemansky uklidil míč vedle brány soupeře. Pak se ke slovu dostal i soupeř a z druhé střely na bránu jsme inkasovali. Osamocený hráč soupeře trefil balon z prostoru za vápnem z voleje přesně k tyči. 1:0! Obrázek hry byl poté do poločasu stále stejný. Soupeř ztroskotával na zhuštěném prostoru před vápnem a my hrozili z rychlých brejků. Šance byly, ale zůstaly neproměněny. V druhém poločase jsme taktiku změnit nemohli, protože nám rychle v této sestavě docházely síly. Soupeř využíval luxusu pravidelného střídání a tak jakékoliv otevření naší hry by jistě vedlo k brankovému přídělu. Pokračovali jsme tedy v rychlých výletech z naší obrany a opět neproměnili tak 2,3 šance. Když zbývalo do konce 10 minut, začal náš mohutný tlak, soupeř byl zamrzlý a gól visel ve vzduchu. Postupně spálili své šance Surma, Pelda, pak i Sůša, Wickyho střely občas nechtěně zblokoval Pelda a když už míč šel do brány, zastavila ho tyč! Soupeř ke konci utkání šel také do rychlého protiútoku, ale trefil jen břevno. Na samém konci to ještě velmi zavánělo vyrovnávacím gólem po dvou rozích, ale ty vyrazil mohutný brankář soupeře.

Zápas byl opravdu hratelný a soupeř byl k poražení. Jenže k tomu bychom museli skórovat a i když to nerad píšu a stále se to říká, tak si to neodpustím – Bez gólu se vyhrát nedá! Příští zápas je pro nás klíčový, horší je, že sestava zatím opět nevypadá nic moc. Velké opory by se měly vrátit až na další zápas. Jen aby nebylo pozdě! Ave 7.